Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

Розмова з мером та ефективна дискусія міста з громадськістю: в Одесі пройшов великий форум

Головною метою заходу стало налагодження ефективної комунікації між організаціями громадянського суспільства, міжнародними організаціями та органами місцевого самоврядування для кращого реагування на виклики воєнного часу. Завдяки панельним дискусіям, що відбулися при участі фахівців, вдалося знайти шляхи вирішення багатьох питань.

Розпочався форум з розмови з мером Одеси Геннадієм Трухановим. Учасники заходу заздалегідь мали нагоду поставити міському голові питання, що їх цікавлять, а вже безпосередньо після свого вітального слова мер давав розширені відповіді. Теми питань були різними – від ідеї створення форуму до кількості надаваної допомоги армії мерією. Виділимо з інтерв’ю найголовніше.

img_2815.jpg

— Для чого проводити цей форум саме зараз? Таких питань було дуже багато.

— Розмовляти та знаходити спільні рішення – дуже корисна справа. Сьогодні тут зібралися небайдужі люди, ті, хто живуть і працюють за покликом свого серця. Форум не несе у собі ніякої політичної складової і не заради пропаганди чи піару. Ми об’єдналися, щоб в черговий раз власним прикладом показати, які великі справи ми можна творити, об’єднавшись. Ця зустріч, вважаю, як ніколи своєчасна і потрібна.

— Як ви бачите координацію взаємодії громадськості з органами місцевої влади?

— Я добре пам’ятаю 2014 рік, коли мене обрали мером міста. Впевнений, й кожен з вас пам’ятає «антитруханівський майдан». Однак у свій перший робочий день я запросив представників громадських та опозиційних організацій, аби ми могли усі наші суперечки вирішувати за круглим столом. Кожну п’ятницю я збирав тих, хто хотів поспілкуватись і відповідав на всі запитання.

Минуло 9 років, а саме 9 років війни в Україні і моєї роботи мером в Одесі. Наша єдність і співпраця з однодумцями відкрила багато можливостей та ініціатив. Ми, як представники місцевої влади, зобов’язані контактувати з громадськістю, вести конструктивний діалог. Мої заступники і я особисто готові до співпраці.

img_2819.jpg

— Як сьогодні місто допомагає нашим захисникам на фронті?

— У нас є великий пласт роботи на поприщі допомоги військовими. На міську владу покладено зобов’язання забезпечити підрозділ ТрО усім необхідним, але ми у нашій програмі «Безпечне місто» допомагаємо усім без виключення: не тільки Збройним силам України, а й підрозділам Нацгвардії, Нацполіції, СБУ, тощо. Наш бюджет, без перебільшень, можна назвати «військовим», тому що всі наші гроші спрямовані в першу чергу на допомогу людям, що постраждали внаслідок російської агресії, та військовим.

Допомогти хочеться усім, хто цього потребує. Але першочергово поміч йде туди, де це вкрай необхідно.

— Одеса стала так званим хабом півдня України під час повномасштабної війни. Чим сьогодні наше місто допомагає іншим містам України?

— З початку повномасштабної війни ця допомога була своєчасною та лише у разі необхідності. Якщо надсилаємо щось в Харків, то лише за потребами, які нам озвучило керівництво Харкова. Наша позиція в тому, щоб везти лише корисне та потрібне. Бо потреби дійсно у всіх різні. Комусь треба їжа, комусь вода, іншим – кошти і так далі.

Коли сталася катастрофа на Каховській ГЕС, ми надали рятувальників та техніку, аби надавати допомогу постраждалим. Тому ми тримаємо руку на пульсі і оперативно реагуємо на виклики, що стають перед нами.

— Чи доречний розвиток культури у військовий час?

— Що об’єднує весь світ? З чого починаються дружні стосунки між містами і країнами? Найперше — культурний обмін, що безумовно можна вважати одним з найважливіших факторів.

Яскравий приклад тому — відновлення культурного центру Union, де ми сьогодні знаходимось. Незважаючи на війну, підприємці знайшли можливість відбудувати центр. Це доказ того, що ми віримо у нашу перемогу та думаємо про майбутнє. Наша мета в тому, щоб Одеса підтверджувала свій статус культурної та багатонаціональної столиці, звалась європейським містом, що стане міжнародним майданчиком для спілкування.

Після спілкування з Геннадієм Трухановим розпочалась панельна дискусія на тему «Громада & Влада. Спiльна мета та відповідальне партнерство», учасниками якої стали представники міської та обласної влади, бізнесу та благодійних фондів. Відкрив дискусію заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Роман Григоришин, який зазначив, що сьогодні дуже важливо підтримувати економіку України та залучати до співпраці міжнародні компанії.

dsc_1217.jpg

За його словами, кількість запитів від міжнародних партнерів збільшилась у п’ять разів у порівнянні з періодом до війни. Нам необхідно інтерес закордонних компаній конвертувати в економічний процес, аби в подальшому отриманим ресурсом відплатити нашим захисникам.

— Ми розробили стратегію по залученню експертів у всіх сферах, бо працювати над такими проєктами неможливо без них. Ми плануємо роботу у фокус-групах по окремих секторах. Будуть розроблені стратегії у різних галузях, які пізніше ми презентуємо інвесторам та суспільству, — розповів Роман Григоришин.

dsc_1228_copy.jpg

У свою чергу віце-мер Павло Вугельман зазначив, що в Одесі зараз йде активне перейменування алей та вулиць.

— Є одна центральна алея, що тепер носить назву Алея волонтерів, бо саме волонтери сьогодні є одними з головних захисників нашої держави. Ми з нашою командою робимо все, щоб покращувати наше місто та наближати перемогу, — додав Павло Вугельман.

img_2871.jpg

Також заступник мера розповів про те, яка та в якому обсязі надавалася допомога одеситам, внутрішньо-переміщеним особам, військовим та мешканцям інших міст України у період війни.

Наостанок відбулись ще дві панельні дискусії на тему можливостей та перспектив діяльності громадського сектору, а також щодо відповідального партнерства.

photo_2023-06-30_09-04-15.jpgimg_2874.jpgphoto_2023-06-30_09-04-10.jpg

Связанные новости

Тысячи одесситов сегодня остались без света

Не все пляжи в Одесской области безопасны для купания

Ludmila Bulay

В Одессе с представителями автодвижения TheMOST встретился городской голова (видео)

Ludmila Bulay

Труханов задумал благоустроить новую зеленую зону в Приморском районе

«Три миллиона и похороны оплатишь» – СБУ перехопила розмову окупанта

«Это был год боли, горя, веры и единства», — Зеленский о годовщине полномасштабного вторжения рф

diphenom111

Оставить комментарий