Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

Проєкт “КУЛЬТУРА VS ВІЙНА” в Міжнародному культурному центрі UNION

“КУЛЬТУРА VS ВІЙНА”

У підземних галереях UNION  відкриються Авторські фотовиставки героїв проєкту “Культура vs війна” — Сергія Михальчука — кінооператора, що з перших днів повномасштабного вторгнення служить в ЗСУ та Костянтина і Влади Ліберових — військових фотографів-документалістів.

Сергій Михальчук відомий в Україні і світі оператор-постановник та фотохудожник. У доробку Сергія близько 40 кінокартин, 4 з яких були номіновані на премію Оскар. Він є володарем «Срібного Ведмедя» Берлінського кінофестивалю та десятків світових нагород за кращу операторську роботу. Також Сергій є автором 10 персональних фотовиставок. З початку повномасштабного вторгнення рф добровільно вступив до лав ЗСУ. Фотовиставка Сергія Михальчука є творчим віддзеркаленням трагічних фрагментів війни та героїчної боротьби українського народу за незалежність та ідентичність.

Виставка військових фотографів документалістів Костянтина і Влади Ліберових, яка створена в межах проєкт «Культура vs війна» є болісною, правдивою та щоденною роботою з метою розповісти світу правду про боротьбу героїчного українського народу за свою свободу.

Також, на відкритті відбудеться показ трьох документальних короткометражних фільмів проєкт “КУЛЬТУРА VS ВІЙНА”:

  1. “КУЛЬТУРА VS ВІЙНА. КОСТЯНТИН І ВЛАДА ЛІБЕРОВИ” (допремʼєрний показ)

Подружжя з Одеси Костянтин та Влада Ліберови до повномасштабного вторгнення були успішними фотохудожниками: знімали закохані пари, проводили майстер-класи та навчали мистецтву фотографії. Та після 24 лютого 2022 року вони кардинально змінили вектор роботи: почали працювати як фотографи-документалісти в найгарячіших точках війни. Їхні світлини вражають, розчулюють, жахають, але точно не залишають байдужими. Роботи Костянтина і Влади облетіли весь світ, їх поширюють тисячі користувачів у соцмережах та публікують найбільші міжнародні медіа, серед яких BBC, Associated Press, Welt, Vogue, Forbes. Фотографія стала їхньою зброєю у боротьбі проти ворога.

  1. “КУЛЬТУРА VS ВІЙНА. СЕРГІЙ МИХАЛЬЧУК”

До початку повномасштабного вторгнення рф кінооператор Сергій Михальчук знімав художні фільми, які дивилися в Україні та світі. До його доробку входить близько 40 кінокартин, 4 з яких номінувалися на премію «Оскар» та отримали десятки світових нагород за кращу операторську роботу. Проте з нападом рф на Україну, фокус Сергія Михальчука повністю змістився на невигадані, реальні історії. Взявши камеру до рук в першу добу вторгнення, він і досі щодня фіксує події та учасників війни.  Це історія митця, який у вирішальний для країни момент став на її захист. Це історія воїна, чиєю основною зброєю залишається творчість.

  1. “КУЛЬТУРА VS ВІЙНА.  ТАРАС КОМПАНІЧЕНКО” (допремʼєрний показ)

Тарас Компаніченко – відомий український кобзар. Більше 30-ти років віднаходить у архівах та записує стрілецькі й повстанські пісні. Грає на давніх українських інструментах: бандурі, козацькій лютні, колісній та корбовій лірах, дуді. 2005 року створив гурт ”Хорея козацька”, з якими виконує думи, історичні, героїчні пісні.

«Ми маємо вистояти в цій боротьбі для того, щоб реалізувати той божий задум відносно нас – бути вільними, щоб творити!», – каже кобзар, бандурист та військовослужбовець Тарас Компаніченко.  Наразі Тарас Компаніченко – боєць 241 бригади територіальної оборони Збройних Сил України. Попри службу, кобза завжди з ним: музикант підтримує бойовий дух побратимів, виступає на присягах та прощаннях з героями, допомагає збирати кошти для військових, влаштовуючи благодійні концерти.

ОПИС ПРОЄКТУ:

Проєкт «Культура vs війна» ініційовано Асоціацією «Дивись українське!» у квітні 2022 року задля фіксації та донесення правди про війну рф проти України. Герої проєкту — відомі українські митці та діячі культури, котрі з перших днів повномасштабного вторгнення стали на захист своєї країни та / або активно долучаються до допомоги Україні для скорішої перемоги (військові ЗСУ, волонтери та документалісти). Через власні історії, світоглядні міркування, рефлексії на події вони знайомлять світову та українську спільноти з цінностями та сенсами української культури, що допомагають українцям чинити гідний опір агресору.

ОБОВʼЯЗКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ У АНОНСАХ ЗАХОДУ:

Хештеги проєкт (Використовувати у всіх публікаціях зі згадками проєкт):

#СultureVSwar

#КультураVSвійна

#EUDelegationUkraine

#ДивисьУкраїнське

Проєкт «Культура vs війна» створюється Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» за підтримки Європейського Союзу European Union in Ukraine, Фонду «МХП-Громаді» та Компанії «Вавілон».

 

ДАТА: 17 вересня 2023

ЧАС: 14:00

ЛОКАЦІЯ: Міжнародний культурний центр UNION, підземні галереї

АДРЕСА: вулиця Троїцька, 43

Связанные новости

В Одесі нагородили лауреаток рейтингу «100 успішних жінок Одещини: разом — до Перемоги!»

diphenom111

Список одесских домов, в которых не будет света 1 декабря

Ludmila Bulay

В Одессе 99 горожан выздоровели от COVID-19, 138 продолжают болеть

Марина Жигалюк

53 новых случая COVID-19 подтверждено в Одесской области за минувшие сутки

Ludmila Bulay

Детский клуб «Патриот» в Одессе останется городским — мэрия

Одесская область: в результате пожара погибла владелица жилого дома

Ludmila Bulay

Оставить комментарий