Сайт новостей настоящего одессита
Новости

Фундатор науково-просвітницького проєкту «Південь-Захід. Одесика» Сергій Гриневецький отримав нагороди рейтингу «Народне визнання»

17 січня в Одеському літературному музеї було презентовано черговий випуск Історико-краєзнавчого наукового альманаху «Південь-Захід. Одесика». В рамках заходу відбулося нагородження фундатора і мецената цього проєкту Почесного громадянина Одеської області і Одеси Сергія Гриневецького як лауреата рейтингу «Народне визнання» – «Одесит року» – 2022.

Загальновідомо, що Сергій Гриневецький уже протягом десятиліть ініціює та підтримує цілу низку культурних і краєзнавчих проєктів. Збірка «Південь-Захід. Одесика. Історико-краєзнавчий науковий альманах» – один з них. Вона виходить уже 16 років поспіль. Не став винятком і цей важкий воєнний рік, адже збереження нашої історичної спадщини – це також дієвий засіб протистояння ворогові – його пропаганді та неправдивій, викривленій інформації про нашу історію. Тож цілком закономірно, що Сергій Рафаїлович потрапив до числа лауреатів цьогорічного рейтингу поряд з військовими, рятувальниками, керівниками владних структур, волонтерами, лікарями, кожен з яких протистоїть ворогові на своєму місці.

Саме про важливість культури та наукового підходу до історії говорив секретар Одеської міської ради, професор Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Ігор Коваль, який на прохання оргкомітету рейтингу вручив Сергію Гриневецькому диплом і пам’ятну стелу лауреата. Ігор Миколайович наголосив на тому, що Сергій Рафаїлович як мудра людина, авторитетний і досвідчений політик та громадський діяч добре розуміє значення цих сфер для формування свідомості громадян і повноцінного життя суспільства.

IMG 2221

У свою чергу Сергій Гриневецький розповів про свою громадську діяльність у час війни та окреслив для науковців – співавторів альманаху, які були присутні на презентації, коло актуальних питань сьогодення нашої країни, що потребують аналізу з наукової точки зору і можуть стати темами для публікації у наступному накладі збірки. Зокрема, це дуже важливе завдання підготовки фахових кадрів, які будуть необхідні на багатьох напрямках відбудови сучасної України. Особливо ж Сергій Рафаїлович наголосив на процесі децентралізації і зміцненні прав територіальних громад і, насамперед, необхідності продовження реформи попри війну.

Головний редактор і упорядник альманаху доктор історичних наук Віктор Савченко познайомив присутніх зі змістом нового номеру і представив присутніх на презентації авторів. Примірники збірника отримали у подарунок представники бібліотек, музеїв та інших просвітницьких осередків Одеси.

IMG 2245

Наразі триває формування нового видання «Південь-Захід. Одесика».

Связанные новости

В Одесской области в аварии пострадали три человека

Ludmila Bulay

Одесский регион — в пятерке самых богатых регионов Украины

Национальный университет «Одесская юридическая академия» отметил свое 25-летие

На дистанционное обучение с 11 января переходят школы в Одесской области

Ludmila Bulay

В Одессе задержали вероятных диверсантов и вражеских корректировщиков

Разрабатывается план территории нового молодежного центр обучения и досуга в центре Одессы

Марина Жигалюк

Оставить комментарий