Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

100-річчя Одеського музею західного і східного мистецтва

Сто років тому, 8 червня 1924 року в Одесі відкрився новий музей — Галерея старовинного живопису, який за роки діяльності став одним із найбільших музеїв України, що зберігає неперевершену колекцію західноєвропейського та східного мистецтва — старовинні меблі, гобелени, фарфор, скульптуру та живопис. Музей незмінно розташований в ефектному старовинному особняку за проектом французького архітектора Луі Отона — Палаці Абази.

04-3_copy.jpg

01-4_1_copy.jpg

«Лише після здобуття Україною незалежності, Одеський музей західного і східного мистецтва отримав змогу відкритися світові. Навіть сьогодні, під час повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію нашої держави, наш музей активно співпрацює з європейськими музеями, надає можливість доторкнутись до минулого та піклується про духовний дотик майбутніх поколінь до прекрасного», — розповів гостям директор музею Ігор Пороник.

16-4_copy.jpg

Колектив музею та гостей заходу привітали виконуючий обов’язки Міністра культури Ростислав Карандєєв, заступник голови Одеської ОДА Антон Шалигайло, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський та голова Наглядової ради музею Юрій Маслов.

06-4_1_copy.jpg

05-4_1_copy.jpg

02-4_2_copy.jpg

«За століття свого існування, ваш музей став справжнім осередком духовного збагачення та естетичного виховання. Його унікальна колекція, що об’єднує шедеври західного та східного мистецтва, є справжнім скарбом для всіх, хто цінує красу та мистецтво. Висловлюю щиру подяку всім співробітникам музею за вашу самовіддану працю, збереження та популяризацію культурних надбань, а також за створення незабутніх експозицій, які дарують радість і натхнення багатьом поколінням відвідувачів», — сказав у вітальному слові Олег Радковський.

10-4_1_copy.jpg

11-4_1_copy.jpg

12-4_1.jpg

13-4_1_copy.jpg

Представники влади також вручили директору та співробітникам музею грамоти та подарунки. Окрім того, представники посольства В’єтнаму подарували музею картину відомого національного художника.

15-4_1.jpg

19-4.jpg

Після офіційної частини заходу гості змогли насолодитись експонатами музею під супровід симфонічного оркестру.

17-3_copy.jpg

Связанные новости

Национальный университет «Одесская юридическая академия» приглашает на день открытых дверей online

Марина Жигалюк

Инклюзивный пляж Одессы получил звание «Лучшего благотворительного проекта года» (видео)

Ludmila Bulay

СБУ безперервно виявляє та знешкоджує диверсійні групи

diphenom111

В Белгород-Днестровском районе женщина отравилась угарным газом

В одесском аэропорту заработал телетрап

Ludmila Bulay

В селе Одесской области построят новую школу

Ludmila Bulay

Оставить комментарий