Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

З початку року до місцевих бюджетів Одещини надійшло 4,9 млн грн туристичного збору

Керівник Головного управління ДПС в Одеській області Юрій Гурський повідомив, що протягом січня – червня 2025 року до місцевих бюджетів Одещини надійшло 4,9 млн грн туристичного збору.

Сплата туристичного збору збільшилась у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 41 %, або на 1,4 млн гривень.

За I півріччя 2025 року фізичні особи сплатили 3 млн гривень туристичного збору. Юридичні особи спрямували до місцевих скарбниць 1,9 млн гривень.

Нагадуємо, що туристичний збір сплачують податковим агентам громадяни України, іноземці та особи без громадянства авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання.

У свою чергу податкові агенти, а це – суб’єкти господарювання, які надають послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі): готелях, хостелах, будинках відпочинку тощо, – перераховують його до місцевого бюджету.

Перелік податкових агентів, які справляють туристичний збір, розміщується на сайтах місцевих рад.

Зокрема, з переліком податкових агентів – платників туристичного збору по м. Одеса можна ознайомитись за посиланням.

Ставку збору встановлюють місцеві ради самостійно за кожну добу проживання:
— до 0,5 % мінімальної зарплати – для громадян України;
— до 5 % – для іноземців.
По Одеській громаді прийнята ставка туристичного збору на 2025 рік – 0,5 %, як для внутрішнього, так і для в’їзного туризму – 40,00 гривень. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі).

Зведена інформація про розмір та дату встановлення на відповідних територіях ставок місцевих податків і зборів, а також про встановлені податкові пільги, які діють у 2025 році в Одеській області за посиланням.

Связанные новости

РФ перебрасывает в Украину «добровольцев», оккупанты частично блокирую Харьков и наносят удары по Мариуполю – Генштаб

МАУ возобновит воздушное сообщение между Одессой и Вильнюсом

Ludmila Bulay

В Курісовській громаді відбувся фестиваль сучасної української пісні

Марина Жигалюк

В США прокомментировали удар рф по Одессе во время визита Зеленского

diphenom111

Олег Радковський привітав колектив НУ «Одеська морська академія» з ювілеєм

diphenom111

По Николаеву был нанесен ракетный удар: есть пострадавшие

diphenom111

Оставить комментарий