Конгрес Європейської народної партії, у середу 6 березня, одноголосно ухвалив резолюції із закликом розробити план ЄС для перемоги України та використати заморожені фінансові активи росії на користь нашої держави.
В них, зокрема, наголошується, що рішуча перемога України та поразка росії є критично важливими для європейської та глобальної безпеки. І у зв’язку з цим наголошується на необхідності забезпечити всі необхідні заходи, включаючи своєчасну військову, економічну, політичну та гуманітарну допомогу Україні, щоб якнайшвидше досягти її перемоги у війні та запобігти подальшому руйнуванню глобальної безпеки.
«Незважаючи на те, що західний альянс у двадцять п’ять разів сильніший за російську федерацію з економічної точки зору і володіє достатньою економічною потужністю, щоб посилити оборону України від російської агресії, його потенціал підтримки досі не був реалізований повністю. Військова підтримка з боку Заходу дає Україні змогу не програти у війні, але вона не достатня для того, щоб здобути перемогу», – йдеться у Резолюції «Про план ЄС для перемоги України».
У зв’язку з цим Конгрес ЄНП терміново просить Європейську Комісію і НАТО підготувати, ухвалити та впровадити в найближчому майбутньому чіткий колективний План перемоги України з реальною військовою підтримкою України рівня ЄС і НАТО. Для досягнення такого рівня підтримки необхідне колективне рішення ЄС про те, що такий План фінансуватиметься з боку ЄС з колективних фінансових ресурсів ЄС або колективним рішенням ЄС, що кожна держава-член має передати Україні не менше 0,25% свого національного ВВП у формі щорічної військової підтримки України.
В рамках участі у Конгресі Європейської народної партії (ЄНП) у Бухаресті Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко провела зустріч з Європейським комісаром з питань бюджету та адміністрації Йоганнесом Ганом.
Обговорення стосувалося питань співпраці між Україною та Європейським Союзом, виконання рекомендацій, необхідних для вступу в ЄС, розвитку бюджетних процесів та адміністративних реформ. Сторони обмінялися думками щодо подальших кроків у зміцненні співпраці та сприянні реформам в Україні.
«Ми вдячні ЄС за рішення розпочати переговори про вступ України до ЄС та рекомендації щодо шляхів підвищення ефективності бюджетних процесів та впровадження адміністративних реформ, які сприятимуть розвитку України та її європейській інтеграції», – заявила Юлія Тимошенко.
На зустрічі також обговорювалися питання боротьби з корупцією та безпеки в умовах війни росії проти України.
Крім того, ЄНП закликала ЄС і держави-члени знайти найкращі правові та фінансові рішення щодо того, як найкраще використати заморожені фінансові активи російської держави, центральних банків або інших афілійованих осіб на користь України, щоб зробити її відбудову успішною, йдеться у Резолюції «використати заморожені фінансові активи росії на користь України».
Нагадаємо, ЄНП є найбільшою та найвпливовішою політичною силою на європейському континенті. До її складу входять 84 партії та партнери з 44 країн, Президент Європейської Комісії та Президент Європейського Парламенту, 12 голів країн-членів ЄС та 3 голови країн, які не є членами ЄС, 10 членів Європейської Комісії; вона має найбільшу фракцію в Європарламенті.