Сайт новостей настоящего одессита
Новости

Ядерний шантаж, критика санкцій та перекладання відповідальності: як працює роспропаганда під час війни

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрали для вас чергову підбірку російських фейків та пояснюємо, як працює російська пропаганда під час війни.

Тут все у кращих традиціях брехливої росії: фабрикування свідчень військових злочинів, ядерний шантаж, псевдоперемоги та істерична критика санкцій.

Ядерний шантаж

У зв’язку з безпрецедентною підтримкою Україні в світі, держава-агресор вкотре вдається до ядерного шантажу.

Зокрема заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медвєдєв в інтерв’ю російському пропагандистському виданню заявив про те, що «загроза ядерного конфлікту існує завжди», адже «цілями ядерних засобів ураження країн НАТО є об’єкти в Росії, а російські боєголовки наведені на цілі в Європі та США».

Пропаганда російських перемог

На фоні власних високих втрат та відсутності відчутних успіхів у війні, російські пропагандистські ресурси транслюють переможні реляції.

Зокрема, повідомлялося про «захоплення запасного командного пункту» Київського військового округу в Миколаївці, «знищення командного пункту ЗСУ» ланкою вертольотів Ка-52, демонструвалися «залишені ЗСУ позиції в Мар’їнці».

Перекладання відповідальності за воєнні злочини

Основна увага російської пропаганди, залученої до фабрикування свідчень військових злочинів України, зосереджена на ситуації в Маріуполі та діяльності полку «Азов».

Вкотре стверджується, що «Азов» використовує житлові будинки як прикриття та обстрілює мирних мешканців (трансляція фейкових свідчень). В одному з повідомлень пропагандисти заявили, що російські війська евакуювали з Маріуполя дітей, батьків яких розстріляли «українські нацисти».

Також поширювався фейк про «наказ» голови Одеської військової адміністрації Максима Марченка про мінування Хаджибейської дамби. Спікери пропагандистських ресурсів коментували, що «нацисти» готові підірвати споруду, а відповідальність перекласти на російських диверсантів.

Критика санкцій

Аби послабити санкційний тиск, держава-агресор транслює заяви про негативний вплив західних санкцій у глобальному масштабі.

Так, поширювалася маніпулятивна заява, ніби через санкції та подорожчання вартості на продовольство і паливо постала загроза голоду понад 21 мільйона мешканців бідних регіонів Африки.

При цьому замовчується факт того, що реальною причиною дефіциту продовольства у світі є знищення економічного потенціалу України внаслідок російського вторгнення.

Связанные новости

В Одесской области нацгвардейцы изъяли около 47 грамм наркотических веществ

Ludmila Bulay

В Одессе мужчина смертельно ранил приятеля (видео)

Ludmila Bulay

Пантелеймон Бумбурас: «2020 год – настоящий вызов для всех нас. И, без сомнений, мы справимся. Главное – трудиться»

В Одессе задержан иностранец, который нанес ножевое ранение прохожему (фото)

Ludmila Bulay

143 одессита за одни сутки заболели на коронавирус, есть дети

Марина Жигалюк

Боевые потери врага: данные на утро 7 марта

Оставить комментарий