Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

Вчасно сплачені податки – умова вашого спокою

Нагадуємо, що відповідно до статті 59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами), у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. Тому, саме з податкової вимоги платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

Але, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на теперішній час – 3 060 грн), податкова вимога не надсилається (не вручається).

Тобто, у разі, якщо платник податків має суму боргу, яка не перевищує 3 060 гривень, такий платник податків не буде поінформований про свій податковий борг.
Несплата наявних боргів та створення нових може призвести до збільшення загальної суми заборгованості понад 3 060 гривень, що вже передбачатиме застосування заходів примусового стягнення.

Фізичним особам особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте нерухоме та рухоме майно такої фізичної особи. Також до боржників — фізичних осіб, у тому числі тих, хто є власниками банківських карток, вживаються заходи щодо арешту рахунків.

Звертаємо увагу, що за несвоєчасні розрахунки з бюджетами, згідно з нормами Податкового кодексу України, передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату.

Головне управління ДПС в Одеській області наголошує на необхідності платникам податків своєчасно та у повному обсязі сплачувати свої податкові зобов’язання з податків і зборів, задля недопущення утворення податкових боргів, не наражати себе на ризик застосування фіскальних заходів щодо погашення податкових боргів.

Якщо у вас є сумніви щодо наявності боргів перед державою, для отримання інформації про суми, дати та підстави виникнення податкового боргу, платник податків має можливість:
— скористатися приватною частиною Електронного кабінету, яка розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».;
— зателефонувати фахівцям підрозділу по роботі з податковим боргом, за вказаними номерами (048)7056374, (066)8286561, (096)1285143;
— звернутися до податківців Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації або зателефонувати за номерами, які розміщені на субсайті Головного управління ДПС в Одеській області вебпорталу ДПС за посиланням;
— у представників територіальних громад за місцем реєстрації.

Графік роботи податкових органів Одещини з понеділка по п’ятницю з 08:30 до 17:00, обідня перерва з 12:30 до 13:00.

Щодо отримання Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи – детальніше за посиланням.
Гаряча лінія ДПС: 0800 501 007
Контакт-центр Податкової t.me/DPS_ContactCenter_bot
Чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot
Мобільний застосунок «Моя податкова»
Android
iOS
Онлайн-навчання

Для оперативної комунікації з інститутами громадянського суспільства в органах ДПС діють комунікаційні податкові платформи: https://t1p.de/aq4sp
Підпишись на телеграм канал t.me/tax_gov_ua

Связанные новости

Легендарный Михаил Жванецкий выступил в Одесском оперном театре

odmedia

ТЦ «Староконный» подготовился к летнему сезону (фото, видео)

odmedia

БПЛА оккупантов снова атаковали энергообъекты в Одесской области

diphenom111

В Украине изменился размер прожиточного минимума

Ludmila Bulay

За минувшие сутки в Одессе 106 новых случаев COVID-19

Ludmila Bulay

Руководство Арцизской РГА прикрывает недобросовестную строительную компанию?

odmedia

Оставить комментарий