Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

В Одеській національній науковій бібліотеці розпочав роботу Інтелект-Форум 2023

12-3.jpg03-6_2.jpg

09-4.jpg

Захід проводиться з 2019 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України, та об’єднує книговидавців, письменників та літературних науковців. Цьогоріч у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки свої роботи презентують близько 40 учасників книжкової виставки – представники вітчизняних видавництв з різних куточків України.

Містяни та гості Одеси протягом трьох днів мають змогу ознайомитись з кращими новинками літературного ринку, та придбати книги, що припали до душі.

На урочистому відкритті керівництво міста та області привітали організаторів та учасників заходу з черговим проведенням виставки, онлайн до присутніх звернувся Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

02-6.jpg

Генеральний директор бібліотеки Ірина Бірюкова у вітальному слові сказала, що Інтелект-Форум є своєрідною відповіддю зневірі й болю, який переживають українці. «Ми віримо, що культура єднає, бо книга є потужним інструментом який дозволяє виборювати майбутнє та мріяти про нього, про інтелект нації та наш спільний успіх. Віримо, що наші спільні зусилля здатні давати цей результат».

Перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський, звертаючись до присутніх зазначив, що культурне надбання нашого народу є важливою частиною світового інтелектуального багатства. І наше завдання, вивчати та берегти цей скарб для майбутніх поколінь.

«Нехай українська книга живе та розвивається, і навіть в часи війни дарує нам сили жити, творити та виборювати Мир і Перемогу», — резюмував політик.

04-6_1.jpg

05-7_1.jpg

Член наглядової ради Одеської національної наукової бібліотеки Сергій Гриневецький, звертаючись до присутніх, сказав, що «після цієї війни в прийдешніх поколінь має лишитись два почуття: наші нащадки мають їх ненавидіти, їхні — мають нас боятись. Цього досить».

Стало доброю традицією під час Інтелект-форуму дарувати книжки вітчизняних видавництв нашим військовим. Директорка бібліотеки Ірина Бірюкова висловила щиру вдячність захисникам України та подарувала представникам Збройних Сил України святкові комплекти книжок. Літературні подарунки отримали: заступник начальника 59-го Будинку офіцерів ВМС ЗС України, капітан І рангу Олександр Павловський, капітан ІІІ рангу Артем Соколов з Інституту Військово-морських сил Національного університету «Одеська морська академія» та головний диригент оркестру Одеської військової академії, старший лейтенант Іван Казмірчук.

10-4_copy.jpg

11-3.jpg12-3_1.jpg

Окрасою урочистого відкриття став виступ дитячо-юнацького хору «Solo musica», студії педагогічної практики Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, професора Євгенії Бондар та концертмейстера Людмили Москаленко.

Унікальною подією в рамках Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» є організація та проведення виїзного Свята української книги у районних центрах та містах Одещини. Цього року такі Свята відбулися в 13 населених пунктах Одещини.

16-1.jpg

13-2.jpg

15-2_1.jpg

08-3.jpg

14-2_1.jpg

07-4.jpg

01-7.jpg

17-1.jpg

Связанные новости

1 декабря в Одессе и области введены экстренные отключения света: электричество будут давать два раза в сутки

diphenom111

Михайло Поживанов: Які настрої панують у суспільстві щодо перспективи вступу до ЄС – про надмірний оптимізм чи зневіра?

В одесской школе внедрили шведский стол

odmedia

С 1 декабря в Одесском регионе запрещается лов раков

Марина Жигалюк

На юге страны ВСУ уничтожили вертолет, самолёт и более 50 оккупантов

diphenom111

В Одессе выделили 417,8 млн грн в поддержку военных и восстановление поврежденного жилья после обстрелов

diphenom111

Оставить комментарий