Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

В Одесі вшанували засновників Незалежності Греції

Ініціатива національного визволення Греції народилася саме в Одесі, де у 1814 році було засновано таємне грецьке товариство «Філікі Етерія», яке підготувало визвольну революцію і об’єднало греків і філеллінів усього світу в боротьбі за створення вільної і незалежної Грецької держави.

На честь знаменної дати, на історичному місці заснування товариства в Одесі, біля пам’ятника «Клятва засновників «Філікі Етерія» відбулось урочисте покладання квітів та вшанування пам’яті тих, завдяки чиїй мужності і самовідданості понад два століття тому Греція виборола свою незалежність.

У заході прийняли участь: Генеральний консул Грецької Республіки в Одесі — пан Дімітріос Дохтсіс, Одеський міський голова Геннадій Труханов, представник МЗС України в Одесі Сергій Орлов, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський та заступник голови Одеської ОВА Роман Григоришин. Також були присутні представники Одеської обласної громади греків ім. Г. Маразлі — Дмитро Бахчеван, Єлизавета Кузьминська від громадської організації «Греки Одеси» та городяни.

Пам’ятник «Філікі Етерія» був подарований Одесі греко-українською торговою палатою міста Пірей у 2004 році. Скульптор — Зноба В. 1., академік НАМ України, народний художник України, архітектор — Глазирін В. А., заслужений архітектор України.

0_3.jpg0_33.jpg0_31.jpg

«Греція є важливим нашим партнером, в час війни вона прихистила багатьох українців та постійно надає гуманітарну допомогу нашій області та Україні. Минулого року ми були з візитом у місті Мандра-Ейділлія, де погодили Меморандум про співпрацю з містом Ізмаїл та налагодили взаємодію у сфері гуманітарної допомоги Одеській області. Наші держави об’єднують спільні цінності — незалежність, воля та любов до рідної землі. І я впевнений, що після Перемоги України над агресором наша співпраця буде лише зміцнюватись», — зазначив Олег Радковський.

0_22.jpg0_19.jpg

Связанные новости

Жители 56 улиц в Одессе проведут среду без света (адреса)

Ludmila Bulay

В Одессе задержан вор-«бегун»

admin

Коронавирус в Одессе: с начала эпидемии выявили уже 200 человек

Марина Жигалюк

Вице-мэр Одессы: «Одесса развивает сотрудничество с Балтимором» (фото, видео)

Ludmila Bulay

Чем обернется для россии 6-й пакет санкций

Сегодня и завтра на мосту через Хаджибейский лиман ограничено движение транспорта

Оставить комментарий