Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

В Одесі вшанували пам’ять Героїв Крут

З цієї нагоди в Одесі відбулися урочисті заходи та покладання квітів до меморіальної дошки борцям за незалежність України Івану та Юрію Липам, встановленій на фасаді будинку на вулиці Пастера.

В пам’ятному заході прийняли участь — заступник голови Одеської ОДА Дмитро Радулов, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський, секретар Одеської міськради Ігор Коваль, представники правоохоронних структур, мешканці Одеси та молодь.

01-17.jpg

Перед присутніми виступив професор кафедри історії України Одеського університету імені Іллі Мечникова, почесний краєзнавець України Тарас Гончарук, який розповів про ті страшні часи боротьби України за незалежність, яка продовжується і сьогодні.

05-5_copy.jpg

Щороку 29 січня в Україні вшановують пам’ять героїв Крут. Цього дня у 1918 році на залізничній станції Крути у Чернігівській області кілька сотень студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили у нерівний бій за свободу та незалежність рідної землі. Пам’ятний Хрест Героям Крут встановлений у Києві на Аскольдовій могилі.