Сайт новостей настоящего одессита
Новости

В Одесі пройде фотовиставка всесвітньо відомого художника

Антон Янковий — український всесвітньо відомий тревел-фотограф, який спеціалізується на зйомці Гімалаїв, Південно-Східної Азії та нічних пейзажів. Антон є автором проєкту «PHOTO TRAVEL» та засновником магазину «ANANDA INCENSE». Серед численних нагород і виставок найвизначнішими є перше місце в конкурсі «IMS Best Mountain Photo of the Year» та перша офіційна виставка фотографій, зроблених людиною (зоряні пейзажі Антона) разом із знімками далекого космосу, зробленими за допомогою орбітального телескопа Hubble від NASA (виставка «Open Space»).

Його клієнтами є такі відомі компанії, як Apple, NASA, National Geographic, Discovery, BBC, Asus, Meizu, Yahoo, Singapore Airlines, Bauer Media Group, The Guardian, The Telegraph, Daily Mail та багато інших.

Представлена перед вами колекція робіт «BEYOND BORDERS» або «ПОЗА МЕЖАМИ» — це результат майже 17 років подорожей по світу в режимі нонстоп, 10 тисяч кілометрів, пройдених пішки по високогір’ю Гімалаїв, сотень безсонних ночей, років життя в регіонах максимально віддалених від звичного для нас комфорту, зв’язку і всіх благ цивілізації, безлічі перельотів, десятків тисяч годин, витрачених на опанування і дослідження  мистецтва фотографії і, звісно ж, глибокого занурення в природу, культуру та побут різних країн.

Виставку з 1 грудня буде приймати Одеський музей західного та східного мистецтв.

55

Концепція цієї виставки закладена в саму назву і відображає два основні мотиви, які вкладені в її зміст. Перший мотив пов’язаний із нинішньою ситуацією в Україні, де триває найбільша, з часів Другої Світової, війна в Європі, в умовах якої більшість людей, по тим чи іншим причинам, не мають можливості повернутися до свого звичного життя, сімей і роботи; в умовах, де безліч людей опинилися замкненими у надскладних умовах, в яких світ «поза межами» цього простору сприймається як недосяжна утопія і фантазія, а згадки про життя до війни, як яскравий але давно забутий сон.

Ця колекція фотографій, зібраних із різних куточків світу, має стати нагадуванням всім тим, хто опинився в важких життєвих чи геополітичних обставинах про те, що все ще існує світ «поза межами», де панує мир, свобода і повага до основоположних людських прав і цінностей; а всім іншим про те, що ми, перш за все, — громадяни однієї планети, Землі, де кожен з нас має спільну відповідальність за її майбутнє. Як би голосно і утопічно це не звучало, наше спільне покликання — досягти щасливого, мирного і гармонійного співіснування в багатонаціональному суспільстві; жити в синергії один з одним і з природою заради єдиної великої мети — збереження унікального феномену у Всесвіті, іскри розумного життя, яка не має сприйматись як даність, а швидше, як  велика честь і безмежна відповідальність кожного з нас.

56

Другий мотив виходу «поза межі» полягає у розширенні частини оригінальних світлин за допомогою передових моделей штучного інтелекту до загального формату квадрата / панорами, в якому виконана вся колекція. Ці розширені фрагменти створювались з максимальною увагою до контексту реального середовища, в якому було зроблено знімок. Кожен схил, камінь, молитвенні прапори, обриси гір, поворот стежки або річки, навіть одяг людей були відтворені так, щоб максимально точно передати атмосферу моменту і точну географію місця зйомки.

Штучний інтелект тут постає як невидимий співтворець, що підсилює потенціал оригінального задуму, але жодним чином не змінює його. Він, як глибоке ехо, відтворює простір довкола того, що вже існує, подібно до музиканта, що створює гармонію з мелодії, заданою природою. Мета полягала не в тому, щоб додати якісь нові елементи до базової композиції лише заради більш яскравого емоційного впливу на глядача, а в тому щоб ще глибше занурити відвідувача виставки у атмосферу переживання моменту, закарбованого в кожній світлині.

57

На виставці представлено 108 робіт — сакральне число, яке у багатьох духовних традиціях символізує гармонію та досконалість Всесвіту. У буддизмі та індуїзмі 108 — це кількість повторень мантри для очищення свідомості, число енергетичних каналів у тілі, що об’єднують матеріальне й духовне, а також зв’язок між небесним, земним і внутрішнім світами.

Це число нагадує, що кожна деталь у світі, як і кожна фотографія, є частиною великого цілого, невидимого, але вічного танцю буття, який і є уособленням ідеї єдності у різноманітті, яку прагне передати ця колекція робіт.

58

Також хочеться згадати про музику Георга Дойтера, що лунає на виставці. Вона стала невід’ємною частиною життєвого і творчого шляху автора, його супутником на всіх етапах створення фотографій, а також важливою складовою цього проекту. В результаті фотографії та музика утворили нерозривне ціле, яке слід сприймати саме в цій синергії, як єдиний мистецький досвід.

Бажаємо вам глибокого занурення у світ «Поза Межами», натхнення і радості присутності у кожному моменті цієї подорожі.

Проект вдалося організувати тільки завдяки підтримці в організації та спонсорству куратора виставки Махіна Валерія та арт-галереї “UNDERGROUND”.

6363636363

Связанные новости

Українською кіберспільнотою створено Telegram канал для інформаційного спротиву

diphenom111

Березівська громада передала чергову допомогу ЗСУ

Допомога ЗСУ від депутатів «Батьківщини» Подільського району Одещини

В Педине прошло награждение победителей и гала-концерт участников фестиваля искусств «Сонячний струм»

odmedia

10-12 часов без света будут Киев, Харьков, Одесса и Львов при температуре -10°C и ниже

Заместитель мэра Одессы поздравил работников телевидения и радиовещания с профессиональным праздником

Ludmila Bulay

Оставить комментарий