Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

Слідчі Нацполіції оголосили підозру шахраям, які легалізували в Україні понад 25 млн грн незаконного прибутку, отриманого у співпраці з росією

Для оплати послуг з розміщення реклами та конвертації отриманих коштів У криптовалюту, фігуранти використовували московську криптобіржу «Garantex». В Україні, Великобританії та США на неї наклали санкції, щоби завадити росіянам уникнути фінансової блокади, запровадженої після вторгнення в Україну. За даними одного з найвпливовіших економічних видань США «The Wall Street Journal», ця російська біржа переміщує гроші для злочинних угруповань, багатих росіян і терористичної групи, пов’язаної з ХАМАС.

Гроші з підсанкційної російської біржі обготівковувались в Україні через неофіційні обмінні пункти, після чого вносились на банківські рахунки через підставних осіб, які не знали, що беруть участь у злочині. Щоб уникнути кримінальної відповідальності, шахраї залучили 12 осіб серед своїх знайомих та друзів за символічну грошову винагороду і переконували, що використання їх паспортних та банківських даних не призведе до жодних наслідків.

Таким чином без сплати податків фігуранти встигли легалізувати в Україні більше 25 мільйонів гривень, отриманих у ході співпраці з росією.

c572a3bbc72aa694d327e4d7433ed24b.jpeg

Слідчі Нацполіції вже встановили двох учасників злочинної схеми — 26-річних мешканців міста Києва — і оголосили їм про підозру за пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 Кримінального Кодексу України), та відмивання (легалізація) доходів, одержаних злочинним шляхом в великому розмірі (ч. 2 ст. 209 Кримінального Кодексу України).

Фігурантам загрожує до пʼятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.Процесуальне керівництво в провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід — Служба безпеки України.

Связанные новости

Активисты отказались пойти на диалог с «Камертоном» ради детского садика на Гагаринском плато

В мэрии Одессы обсудили вопросы обеспечения противопожарной безопасности в многоквартирных домах (видеокомментарий)

Ludmila Bulay

Одесский национальный технологический университет стал лауреатом рейтинга «Народное признание» – «Одессит года» (видео)

Ludmila Bulay

Второе судно с украинским зерном прибыло в Турцию через временный коридор

diphenom111

За неделю в Одессе разыскали двадцать пропавших детей

Ludmila Bulay

ЕС договорился о частичном эмбарго на российскую нефть и другие санкции

diphenom111

Оставить комментарий