Сайт новостей настоящего одессита
Новости

«Батьківщина» запропонувала концепцію справедливої мобілізації

Нової хвилі мобілізації не уникнути, однак завдання влади – зробити її справедливою та розумною, такою, яка посилить наше військо й наблизить перемогу, а не збурюватиме суспільство.

Про це заявила Юлія Тимошенко у своєму відео на YouTube, розповівши про концепцію справедливої мобілізації, яку розробила команда «Батьківщини».

Як повідомлялося, лідерка «Батьківщини» розкритикувала урядовий законопроєкт про мобілізацію, назвавши його репресивним і неконституційним. Водночас команда Юлії Тимошенко підготувала свої пропозиції для вирішення проблеми мобілізації.

Передусім, потрібно вдвічі підвищити зарплатню військовослужбовцям, які воюють на фронті понад півтора року, а тим, хто не відчуває можливості залишатися далі на фронті навіть за збільшену винагороду, – надати відпустку на рік.

Також, на думку команди «Батьківщини», важливим завданням є підвищення мотивації вступати у військо для добровольців, зокрема через збільшення грошового забезпечення, надання житла, соціального захисту для дітей, гарантованої медичної страховки у випадку поранення.

«Підготовка добровольців мусить тривати щонайменше пів року. Не можна в горде українське військо зганяти людей каральними рейдами, хапаючи їх на вулицях і кидаючи в окопи», – переконана Юлія Тимошенко.

Крім того, вкрай потрібно чітко прописати критерії тих людей, які не підлягають мобілізації. Депутати від «Батьківщини» пропонують звільнити від призову молодших 27 років чоловіків, жінок, студентів, науковців, викладачів, освітян, людей з інвалідністю I, II, III групи, а також не мобілізувати висококваліфікованих працівників підприємств і батьків, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей.

Для втілення концепції «воювати зброєю, а не людьми», Юлія Тимошенко наполягає на створенні інноваційного фонду для інвестицій та розвитку приватних підприємств, які можуть виготовляти зброю для фронту, зокрема безпілотники, амуніцію, техніку, приціли тощо.

«Вірю, що гору візьме здоровий глузд, професіоналізм, компетенція, правильні дії, а не хаос, помилки, репресії та тиск. Цим ми нічого не досягнемо. Але ми можемо захистити країну справою, якщо будемо діяти без паніки – розумно, раціонально та справедливо», – наголосила Юлія Тимошенко.

За її словами, втілення перелічених вище норм не потребує ухвалення окремого закону, однак якщо влада вирішить розглядати урядовий законопроєкт, то фракція «Батьківщини» у парламенті вноситиме свої пропозиції у вигляді правок і наполягатиме на їх повному врахуванні, а також вимагатиме вилучення пунктів, які вводять кримінальну відповідальність за неявку в військкомат, за невідкриття електронного кабінету, за невчасне проходження ВЛК тощо.

Связанные новости

Несколько тысяч дельфинов погибли из-за военных действий в Черном море

Марина Жигалюк

Оккупанты били по Одесской области ракетами и дронами: есть попадание по аграрному предприятию

diphenom111

У НУ «Одеська юридична академія» розпочалася державна атестація випускників магістратури «Міжнародна журналістика»

diphenom111

В Летнем театре появились контейнеры для мусора

odmedia

В Одесской области за год задолженность по зарплате выросла почти вдвое

Ludmila Bulay

За оправдательными приговорами коррупционеры идут в Приморский райсуд: руководителя могут привлечь к ответственности

Марина Жигалюк

Оставить комментарий