Сайт новостей настоящего одессита
Новости

Що чекає на СЗЧ після 30 серпня 2025 року?

Після 30 серпня 2025 року повернутися на військову службу буде неможливо. Справу військового передають до суду. Кримінальну відповідальність за залишення військової частини чи місця служби в умовах воєнного стану кваліфікують за частиною 5 статті 407 «Самовільне залишення військової частини або місця служби». Санкція — позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Також у Кримінальному кодексі є ще одна стаття — дезертирство. Тут передбачене позбавлення волі на строк від п’яти до 12 років.

Яка відмінність між СЗЧ і дезертирством?

СЗЧ розглядається як тимчасове залишення місця служби без дозволу чи поважних причин і як неявка на місце служби. Дезертирство ж — умисне залишення частини з наміром ухилитися від служби.

Верховна Рада 21 листопада 2024 року ухвалила в цілому закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військову частину або дезертував.

Связанные новости

Одесити віддають перевагу «ШТРУДЕЛЮ»

Марина Жигалюк

У кандидата от «Слуги народа» Руслана Плохого нашли очередное гражданство – уже пятое по счету

СБУ задержала вражеского агента, собиравшего данные для ракетных ударов по Одесскому региону

Россия атаковала Украину десятками дронов: сколько удалось сбить ПВО

diphenom111

В Одессе появился переулок в честь польского архитектора

Одесские пограничники спасли раненого во время атаки дронами

diphenom111

Оставить комментарий