Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

«Україна — це надовго військова країна»: як та хто рекрутує людей до армії в Одесі

Потрапити до армії через повістку на вулиці чи після співбесіди з рекрутером? В українських містах з’являється все більше рекрутингових центрів. Й Одеса тут не виключення. Про те, як зараз працює рекрутинг та хто рекрутує людей в Одесі — розбиралось Суспільне.

Рекрутинг — це вступ до обраного підрозділу на обрану посаду. В Україні діють онлайн-платформи, такі як Lobby X, Work.ua, OLX.ua, Robota.ua, що розміщують вакансії від військових частин Сил оборони. Кандидат заповнює форму на сайті, далі з ним проводять співбесіду (онлайн чи офлайн) від бригади та супроводжують надалі.

Також діють центри рекрутингу до української армії від Міністерства оборони. Перший відкрився у лютому 2024 року у Львові, зараз їх вже понад два десятки. У таких центрах, як зазначається на сайті проєкту, працюють цивільні, а не військовослужбовці, які інформують українських громадян або іноземців як долучитися до війська, допомагають підібрати вакансію тощо.

Власні рекрутингові центри відкривають й військові частини. Першопрохідцями стали азовці, а вже нині десятки бригад перейняли їхній досвід. У таких центрах, як правило, працюють військові, яких кандидати можуть розпитати про все, що їх цікавить.

Нині в Одесі діють центри: 12-ої бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України, 3-ої окремої штурмової бригади, 21-ої окремої механізованої бригади, 28-ої окремої механізованої бригади та рекрутинговий центр “Південь”.

558a50deae964cca.jpg

Долучитись до армії можна, уклавши контракт або ж шляхом мобілізації.

З останньою не все просто. Як пояснили Суспільному рекрутери, з якими вдалось поспілкуватись, гарантовано потрапити по мобілізації можна у частини пріоритетного комплектування. Пріоритетність визначає Генеральний штаб ЗСУ. Якщо бригада не є пріоритетною для поповнення, то так звані “відношення” від частини можуть не спрацювати й після навчального центра новобранець опиниться в іншій частині. У такому випадку гарантовано потрапити до обраного підрозділу можна лише за контрактом. А чи можна звернутись до рекрутингових центрів, коли вже отримав повістку?

«Якщо людина отримала повістку на вулиці та в неї є ще час до відправки до навчального центру, вона може прийти до нашого рекрутцентру і ми зробимо так, що після закінчення навчання вона потрапить саме до нашої військової частини. Якщо людина вже потрапила до навчального центру, ми можемо спробувати її перевезти до нас, якщо це буде навчальний центр національної гвардії, вже по закінченню курсу», —зазначив рекрутер 12 бригади спецпризначення “Азов” НГУ Тара.

Рекрутери також розповідають, що часто люди телефонують з острахом, побоюючись, що їхні дані потраплять до ТЦК.

«У 80% людей не сформована позиція. Вони дзвонять, аби подзвонити, спитатися, «пробити тему». Потім вже починають розмовляти. Якщо люди розуміють, що їх тут не обдурюють, що не розказують казки, якщо ми даємо підтверджувачі документи, на якісь запити відповідаємо — вже починається більш-менш комунікація. Люди починають давати свої контактні дані: свій реальний номер телефону, прізвища, копію документів. І починають розмову більш конкретно про військову частину, про відношення, про те, як його отримати, про навчальний центр», — розповів засновник рекрутингового центра “Південь” Костянтин Журавльов.

За інформацією Міністерства оборони, лише у їхніх центрах доступні понад 10 тис. вакансій до Сил оборони. До них звернулись майже 9 тис. кандидатів, понад 2700 перебувають на тих чи інших етапах рекрутингу.

«Я маю надію, що рано чи пізно у нас з’являться офіційні відносини з Міністерством оборони. Взагалі це стане легалізована тема, при тому цивільна. Беремо, наприклад, американську систему рекрутингу, яка будується в тому числі на державних, в тому числі на приватних структурах. І це конкретна тема, яка має бути відбудована, тому що це так, як працюють крупні агенції чи подібні структури на цивільному ринку. Чого так не працює на ринку військовому? Там потрібні будуть спеціалісти завжди. Давайте будемо казати так, що Україна – це надовго військова країна. І армія у нас завжди буде одна із перших брати ресурс людський. Він має бути якісний, люди мають отримати професію і потім повертатися в цивільне», — підсумував засновник рекрутингового центра “Південь” Костянтин Журавльов.

Связанные новости

В Одессе и Измаиле задержали трех 16-летних подростков и одного 21-летнего парня, которые за деньги ФСБ сжигали микроавтобусы и внедорожники Сил обороны

Вопрос рынка земли: «Батьківщина» добилась проведения парламентских слушаний

В Одессе сотрудники СБУ «накрыли» наркодилеров

diphenom111

Генштаб ВСУ официально прокомментировал удар армии РФ по колонии в Еленовке

Марина Жигалюк

«А я из Одессы»: оккупанты показали фейкового одессита, поддерживающего путина

diphenom111

В Одессе состоялся бал седовласых дам и кавалеров (фоторепортаж)

odmedia

Оставить комментарий