Відомий політичний і громадський діяч, народний депутат чотирьох скликань Михайло Поживанов у розмові з журналістом Олександром Лірчуком у проєкті «Будуємо країну разом» на каналі Analityk Pro розмірковує про те, в якому напрямку еволюціонує український парламентаризм.
Що необхідно змінити зараз у Конституції України? І чи потрібно її взагалі змінювати? Наскільки доцільним є теперішній устрій? Чи Україні потрібна чітка система державного устрою – парламентська або президентська форми правління?
Усе це Михайло Поживанов аналізує, спираючись на власний досвід керівної управлінської роботи і парламентської діяльності. Зокрема, йдеться про таке.
У 1996 році – участь у розробці тексту Конституції, зокрема розробка 11-го розділу «Місцеве самоврядування» та втілення норм «Європейської хартії про місцеве самоврядування». Які результати впровадження цих норм?
З 2008 по 2010 був заступником міністра економіки. Саме тоді Україна проходила зі всіма наслідками через світову економічну кризу. А що чекає економіку України у найближчому майбутньому? Які головні прорахунки в діяльності економічного блоку уряду на даний момент? Як потрібно регулювати інвестиції?
З 1994 по 1998 рік – мер Маріуполя. Чи були тоді якісь передвісники нинішніх подій на сході України? Що могла і як мала зробити держава по іншому?
Що Україна має зробити для завершення війни? І чи є реальним повернення на кордони 1991 року?
Про все це дивіться докладно за посиланням: