Сайт новостей настоящего одессита
Новости Общество

У ВР розробили заходи боротьби з монополією на ринку ліків

На українському фармринку, де 90% контролюють компанії ТОВ «Бадм» та СП «Оптіма-Фарм ЛТД», незабаром можуть відбутися зміни завдяки ініціативам Верховної Ради. Як повідомляє експерт Юрій Гаврилечко, тимчасова слідча комісія під керівництвом Юлії Тимошенко ініціювала розслідування завищених цін на ліки, що призвело до внесення поправок до законопроекту №11493, які є результатом роботи цієї комісії.  

Серед пропозицій – обмеження закупівель в одного виробника до 20% від загального обсягу його продукції та допуск на ринок препаратів із сертифікатами Великобританії, Канади, ЄС та США без додаткової реєстрації. Ці заходи, за його словами, допоможуть звільнити частину щорічних надприбутків дистриб’юторів, які оцінюються у 170–180 млрд грн, та знизити ціни на ліки, які в українських аптеках залишаються вищими, ніж у Європі.

«Якщо правки до законопроекту внесуть, і, незважаючи на ймовірний опір фарммафії, проголосують, то вже під новорічну ялинку ціни на ліки мають піти вниз», — зазначив експерт.

Связанные новости

В Одесской области экс-чиновницу подозревают в присвоении субсидий пенсионеров

diphenom111

На популярном в Одессе рынке поселились Черчилль и Орнелла Мути (фото)

Марина Жигалюк

В Одессе возможны веерные отключения электричества (видео)

Марина Жигалюк

В мэрии провели совещание, посвященное организации XII Одесского международного кинофестиваля (фото, видео)

Ludmila Bulay

В одесском Институте глазных болезней заканчивается строительство нового корпуса

diphenom111

В Одесі звільнили директора департаменту фінансів

diphenom111

Оставить комментарий