Голова Київського районного суду міста Одеси Сергій Чванкін, суддя Оксана Куриленко разом з науковцями Неллі Голубєвою, Іллею Бутом та адвокатом-медіатором Оленою Дришлюк та радником з юридичних питань Програми USAID «Справедливість для всіх» Сергієм Сученком взяли участь у 37-му пленарному засіданні Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ).
Київський районний суд міста Одеси представляє Україну як призер конкурсу «Кришталеві ваги правосуддя» з проектом «Створення та розвиток Громадського центру правосуддя Одеської області.
Відкрив 37-му пленарне засідання Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ голова Рамін Гурбанов, який розповів про премію «Кришталеві ваги правосуддя» та три проекти, які стали призерами конкурсу. Це проекти України, Франції та Данії.
Розпочавши свою презентацію проекту «Створення, розвиток і вдосконалення роботи Громадського центру правосуддя Одеської області» голова Київського районного суду міста Одеси Сергій Чванкін подякував за високу оцінку проекту Радою Європи і висловив сподівання, що це визнання стане новим поштовхом до подальшого розвитку і вдосконалення.
Реалізація проекту розпочалася у 2018 році за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), наданій в рамках програми USAID «Нове правосуддя».
Коментуючи презентацію, голова CEPEJ Рамін Гурбанов зазначив, що вражений спектром послуг, які надає Громадський центр правосуддя Одеської області. «Прийміть мої вітання, Україна є дуже активним членом CEPEJ і ми дуже раді бачити цю країну серед фіналістів», — підсумував Рамін Гурбанов.
До дискусії долучились і представники інших країн. Зокрема, представників Туреччини зацікавило питання щодо роботи в ГЦП адвокатів.
Сергій Чванкін зазначив, що Громадський центр правосуддя дуже добре підлаштувався під вже існуючу в Україні систему надання правової допомоги. Одним з напрямків нашої діяльності є інформування громадян про їх право на безоплатну правову допомогу. Крім цього,в ГЦП прийом здійснюють більше 10 адвокатів. Основна частина адвокатів на сьогоднішній день працюють в команді pro bono. Також на волонтерських засадах в центрі працюють психолог, медіатори, суддя у відставці та нотаріус. Робота в центрі – це не про заробіток, а про покликання допомагати та бути корисним свої громаді.
Cвій проект «Спрощений порядок подачі скарг постраждалими від домашнього насильства з лікувального закладу представило і Міністерство юстиції Франції.
Коментуючи виступ представників Франції, голова CEPEJ Рамін Гурбанов наголосив на важливості проєкту, особливо в часи пандемії, адже за офіційною інформацією ООН рівень домашнього насильства збільшився по всьому світу.
Судова адміністрація Данії презентувала свій проект Віртуальна вікторина «Судовий процес» і навчальні веб-сайти, спеціально розроблені для початкової та середньої школи, а також для старших класів. Вони складаються з ряду тематичних модулів, серед яких – інсценування судового засідання. Представники Данії повідомили, що їх ініціатива є достатньо популярною, адже близько 6000 учнів старших класів змогли ознайомитися зі своїми правами. Ініціатива отримала схвальні відгуки і від вчителів. «Дуже важливо, щоб просвітницька діяльність розпочиналася зі школи, можливо це допоможе школярам обрати правничу професію та виховати в них повагу до закону», — зазначив голова CEPEJ.
Нагадаємо, що конкурс Ради Європи «Кришталеві ваги правосуддя» започатковано в 2005 році, і вперше за 16 років призером конкурсу стала Україна, а саме Київський районний суд міста Одеси.